Едва в третия ден от мачовете в европейските турнири испанските отбори най-накрая можеха да се зарадват. Тимът на Виляреал успя да надделее като гост над Ред Бул Залцбург с 2:0 при визитата си в града на Моцарт, след като преди това в Шампионската лига отборите на Барселона и Севиля се провалиха, а Реал Сосиедад претърпя крушение срещу Манчестър Юнайтед в по-ранен мач.

Пако Алкасер даде превес на „жълтата подводница” с гол с глава, макар да не се намира на най-доброто си ниво, след като в 29-ата минута пропусна дузпа, която е втора такава през 2021-а година.

Фер Ниньо пък имаше шанса да удвои резултата в 71-ата минута. Впечатляващ мач за испанците направи Жерар, който бе в основата и на двете попадения, отбелязани от Виляреал.

Реваншът е следващата седмица на 25-и февруари.