Най-титулуваният отбор в Лига Европа - Севиля победи Рома с резултат 2:0 и се класира на 1/4-финалите в турнира. В 22-ата Серхио Регилон откри резултата, а в 44-ата минута Юсеф Ен-Несери вкара второ попадение, което се оказа и последно. В следващата фаза "андалусийци" ще се изправят срещу победителя от двойката Уулвърхемптън - Олимпиакос, които играят по-късно днес на "Молиню" след 1:1 в първия мач.

Възпитанаците на Жулен Лопетеги изиграха много силен мач, в който не оставиха никакви шансове на "вълците", които не знаеха как да се противопоставят на играта на испанците. Нямаше и помен от играта на италианския тим в мачовете след рестарта на Серия А, а днес и защитата на тима напарви много фатални грешки, които костваха много на отбора. Севиля пък пропусна още няколко добри положения, а и удариха гредите на два пъти.

Срещата започна с по една атака и за двата тима, като първият удар отправи Юсеф Ен-Несери във втората минута, който обаче изобщо не затрудни вратаря Пау Лопес.

Малко след това Серхи Регилон проби добре отдясно и опита да подаде в наказателното поле, но Леонардо Спинацола изби в корнер.

В следващите минути севилци опитаха лек натиск, като изпълниха три ъглови удара в рамките на две, три минути. В седмата минута пък Лукас Окампос пробва силен удар извън наказателното поле, но Лопес успа да избие над вратата.

Натискът на "андалусийци" продължи и в 12-ата минута те удариха греда. След изпълнение на ъглов удар Жул Кунде успя да надскочи Рожер Ибанйес и засече топката с глава, но ударът му се отби от напречната греда на "вълците".

Севиля не спря с опасните атаки и при една от тях те успяха да излязат напред в резултата в 22-ата минута. Кранят ляв бранител Серхио Регилон направи чудесен рейд на фланга, след което премина през Бруно Перес и Рожер Ибанйес. Оставал сам срещу неубедитерния Лопес стреля силно под плонжа му и реализира - 1:0.

В 29-ата минута стражът на Рома отново не бе убедителен, след като Хесус Навас, който премина покрай него, не успя да прати топката във вратата, тъй като кълбото му избяга и излезе в аут.

"Вълците" създадоха първата си опасна ситуация чак в 35-ата минута, когато капитанът Един Джеко бе препънат в наказателното поле от Диего Карлос, но съзията не отсъди нарушение. Топката попадна в Николо Дзаниоло, който стреля, но бе блокиран.

Минута преди края на първата част за пореден път защитата на Рома бе безобразна и Севиля се възползва от това. Ибанйес опита да се хвърли на шпагат в краката на Лукас Окампос, а ажентинецът успя да му избяга и навлезе отдясно сам срещу Лопес. Вратарят на "вълците" се намеси, но топката стигна до Юсфе Ен-Неисири, който на ппазна врата реализира - 2:0.

Втората част започна без сериозни опасности пред някоя от двете врати.

Александър Коларов опита далечен удар в 56-ата минута, но доста далеч от целта.

Пауло Фонсека пръв посегна към смените минута след това. Той вкара в игра Лоренцо Пелегрини и Карлес Перес, които замениха Николо Дзаниоло и Амаду Диавара.

Веднага след това Евер Банега завърши с добър удар атака на Севиля, но право в ръцете на Лопес.

През второто полувреме темпото не беше на високо темпо и играта бе накъсвна заради чести нарушения, каквито имаше и през първото.

В 67-ата минута Мунир Ел Хадиди бе първата промяна за Севиля. Той замени Сусо.

Двадесет минути преди края на мача Лоренцо Пелегрини комбинира с едно докосване с Един Джеко пред наказателното поле. Босненецът стреля, но покрай вратата на Бону.

Пет минути след това Жул Кунде засече с глава центриране отляво и отбеляза във вратата на Рома. След преглеждане на ситуацията със системата ВАР обаче попадението бе отменено.

Малко след това Александър Коларов бе заменен от Гонсало Вилар.

В първата минута на добавеното време Евер Банега изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но топката се отби от напречната греда на Рома за втори път.

Малко след това Ел Хадади стреля опасно, но Лопес улови макар отново да имаше колебания.

В десетата минута от добавеното време с директен червен картон бе изгонен Джанлука Манчини за грубо нарушение срещу противник. Ситуацията се забави, защото бе разгледана със системата ВАР, която потвърди цвета на картона.

СЕВИЛЯ - РОМА 2:0

1:0 Серхио Регилон 22'

2:0 Юсеф Ен-Несери 44'

Стартови състави на двата отбора:

СЕВИЛЯ (4-3-3): 13. Боно - 16. Хесус Навас (к), 12. Жул Конде, 20. Диего Карлос, 12. Серхио Регилон - 10. Евер Банега, 25. Фернандо, 24. Жоан Жордан - 5. Лукас Окампос, 51. Юсеф Ен-Несири, 41. Сусо

Старши треньор: Жулен Лопетеги

РОМА (3-4-2-1): 13. Пау Лопес - 11. Александър Коларов, 41. Рожер Ибанйес, 23. Джанлука Манчини - 37. Леонардо Спинацола, 4. Браян Кристанте, 42. Амаду Диавара, 33. Бруно Перес - 77. Хенрих Мхитарян, 22. Николо Дзаниоло - 9. Един Джеко (к)

Старши треньор: Пауло Фонсека

Главен съдия: Бьорн Кайперс, Нидерландия