Ливърпул направи пореден слаб мач и разочарова почитателите си на своя „Анфийлд“. Мърсисайдци завършиха 1:1 при домакинството си на Сион в мача от група „В“ на Лига Европа. По този начин водения от Брендън Роджърс отбор продължава да няма победа в турнира.

Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха в 4-та минута, когато Дивок Ориги навлезе в наказателното поле на Сион, след което върна топката към Адам Лалана, който отблизо успя да реализира.

Дани Ингс получи добър пас в наказателното поле на Сион в 16-та минута и стреля, но недостатъчно добре.

Сион бързо успя да намери път към вратата на Симон Миньоле. Куаси намери с отличен извеждащ пас Асифуа, който бе изпуснат от Джордан Айб навлезе в наказателното поле на Ливърпул и от малък ъгъл успя да прокара топката във вратата на Миньоле.

Дани Ингс вкара гол в 20-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Ливърпул пропусна невероятна възможност да излезе напред в резултата в 51-та минута, когато след удар на Коло Туре топката срещна напречната греда.

Дивок Ориги имаше невероятната възможност да порази целта в 64-та минута, но Андрис Ванинс спаси.

Пет минути по-късно Дивок Ориги излезе сам срещу вратаря на Сион и стреля, но слабо и Ванинс спаси.

В 74-та минута Ванинс отрази нов удар, този път на Адам Лалана.

Така Ливърпул не успя да постигне първа победа в груповата фаза на турнира Лига Европа.

В другия мач от групата Рубин Казан завърши 0:0 при домакинството си на Бордо.

Благой Георгиев остана на резервната скамейка на Рубин и не се появи в игра.

Бордо имаше надмощие в срещата, но не успя да стигне до победен гол.

Рубин завърши мача с човек по-малко, след като Кисляк бе изгонен за втори жълт картон в 80-та минута.