Ливърпул победи десет от Виляреал с 3:0 в полуфинала-реванш от Лига Европа и с общ резултат 3:1 единствен проби испанската евродоминация в двата финала, като ще бъде единственият тим от друга страна там. Автогол на Сориано в 7-ата и попаденията на Стъридж в 62-ата и Лалана в 80-ата минута изковаха победата.

Финалът Ливърпул – Севиля ще се играе на „Сакнт Якоб“ в Базел на 18 май. Това ще бъде първа поява за Ливърпул на еврофинал от 9 години насам.

Англичаните бяха по-решителният тим, а след 71-ата минута съперниците им играха с човек по-малко заради изгонването на Виктор Руис.

Виляреал изобщо не се стресна от шума по трибуните и пръв създаде две опасни ситуации още в началните 5 минути.

В 7-ата обаче при атака на Ливърпул, която премина последователно и през двата фланга. В крайна сметка Бруно Сориано набута топката в собствената си врата за 1:0 в полза на Ливърпул.

Нова опасност създадоха Милнър и Лалана, а топката за малко не попадна във вратата на Ареола в 14-ата минута.

Поредица от ъглови удари пред вратата на Виляреал държеше под напрежение испанците.

Денис Суарес ритна без топка футболист на домакините, но на испанеца му се размина картонът, понеже съдията не видя.

После и Роберто Солдадо беше за жълт картон, но Виктор Касай пожали опитния нападател на Виляреал.

При втория случай унгарският рефер вдигна жълт картон на изнервения Солдадо.

Бакамбу можеше да направи важен удар за испанския тим в края на първата част, но прати топката в ръцете на Симон Миньоле.

Двата съперника стартираха агресивно и с атаки и втората част.

Стъридж стреля диагонално в 61-ата минута, но вратарят на Виляреал Ареола бе покрил ъгъла си.

В 62-ата минута изстреляната топка попадна у Даниел Стъридж, тя първо се удари в гредата, разходи се по голлинията и влезе за втори път в мрежата на Виляреал за 2:0.

В 71-ата минута Виктор Руис получи малко пресилено втори жълт и червен картон и остави Виляреал с 10 души.

В 77-ата минута Виктор Касай можеше да посочи бялата точка за дузпа в полза на Виляреал след нарушение на Морено срещу Денис Суарес.

В 80-ата минута страхотен пробив отляво на Фирмино и пас в пеналта позволи на Адам Лалана да направи 3:0.

После Стъридж можеше да вкара и четвърти гол за „червените“, но Ареола изби. Но и 3:0 бе достатъчно за крайната победа на финалиста Ливърпул.

ЛИВЪРПУЛ – ВИЛЯРЕАЛ 3:0

1:0 Бруно Сориано 7-автогол, 2:0 Даниел Стъридж 62, 3:0 Адам Лалана 80

ЛИВЪРПУЛ: 22 Миньоле, 2 Клайн, 4 Туре, 6 Ловрен, 18 Морено, 20 Лалана, 23 Джан, 7 Милнър, 10 Коутиньо, 11 Фирмино, 15 Стъридж. Старши треньор Юрген Клоп

ВИЛЯРЕАЛ: 13 Ареола, 2 Марио, 5 Мусакио, 6 Руис, 10 Коста, 8 Дос Сантос, 4 Пина, 21 Бруно, 18 Суарес, 19 Солдадо, 17 Бакамбу. Старши треньор Марселино Гарсия Торал