Отборите на Олимпик Лион и Аталанта гледат към следващата фаза на Лига Европа след двубоите от 4-я кръг на груповата фаза на турнира, а Евертън е аут от надпреварата.

Олимпик Лион победи Евертън с 3:0, а Аталанта направи 1:1 като гост на Аполон Лимасол в група Е на турнира.

Тимовете на Аталанта и Лион са с по 8 точки на първите две места, Аполон е с 3, а Евертън само с 1 точка в актива си след четири изиграни мача.

Съставът не Евертън не успя да избегне пета поредна загуба във всички турнири, завърши двубоя с 10 човека заради червения картон на Морган Шнайдерлин, а защитникът Чучо Мартина претърпя сериозен инцидент през първото полувреме и бе заменен принудително.

Защитник на Евертън пострада тежко срещу Лион

Джордан Пикфорд първи трябваше да спасява вратата си в 25-ата минута. Той спря удар на Набил Фекир, който прати топката към долния десен ъгъл на вратата на Евертън. Пак Фекир внесе напрежение в 32-ата минута, но не успя да намери свободен съотборник и последва корнер.

Пет минути по-късно Мемфис Депай пробва изстрел отдалеч, но стражът на гостите отново реагира навреме.

Защитникът на Евертън Руендли "Куко" Мартина пострада сериозно в двубой със съперник в 38-ата минута на мача. Куко Мартина и Максуел Корне скочиха за висока топка, а Мартина се приземи на гърба си и остана неподвижен на терена.

Лекарският щаб на гостите веднага притича, а националът на Кюрасао бе обезвижен преди да бъде преместен. Мачът бе прекъснат за около 7 минути, а в края на полувремето и Джордан Пикфорд стресна с падане на главата си, но се размина без травма.

Вратарят на Евертън с опасно падане на глава

В добавеното време на първото полувреме Бертран Траоре стреля опасно, но Пикфорд отново предотврати попадение.

Второто полувреме тръгна с шанс за Евертън. Антони Лопес обаче спаси удар на Идриса Гей. Домакините нанесоха първия си удар в 68-ата минута. Бертран Траоре се възползва от грешка в защитата на Евертън и реализира за 1:0.

Вторият гол дойде след по-малко от 10 минути. В 76-ата Хусем Ауар с чудесен удар покачи на 2:0 за Олимпик Лион.

Гостите останаха с човек по-малко в 80-ата минута, когато Морган Шнайдерлин получи втори жълт и съответно червен картон и Евертън доигра мача с 10 души.

Футболистите на Олимпик Лион се възползваха по най-добрия начин и вкараха трети гол. Мемфис Депай с хубав удар с глава бе точен за 3:0 в 88-ата минута на двубоя, оформяйки крайния резултат в полза на домакините.

В другия мач от група Е, Аталанта изпусна победата в Кипър след като допусна гол в добавеното време срещу Аполон Лимасол.

Срещата завърши при 1:1 и кипърският тим записа трета точка в актива си в групата.

Алекс да Силва от Аполон опита късмета си и стреля опасно отдалеч в 9-ата минута, но топката мина вляво от вратата на съперника.

Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Йосип Иличич превърна в гол в 35-ата минута и Аталанта поведе с 1:0. Андреа Петаня пропусна изгоден шанс за италианския тим в 54-ата минута.

В четвъртата минута на добавеното време домакините стигнаха до равенството. Аржентинецът Емилио Селая вкара за 1:1 и донесе точка за Аполон Лимасол.