Отборите на Реал Бетис и Байер Леверкузен не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в трети двубой от група „G“ на турнира Лига Европа. И двете попадения паднаха в последния четвърт час на сблъсъка.

Първо, в 75-ата минута, домакините откриха резултата, след като от дузпа бе точен Борха Иглесиас. Наказателният удар пък бе отсъден заради игра с ръка на Жереми Фримпонг след центриране от свободен удар.

„Аспирините“ обаче стигнаха до равенството в 82-ата минута, когато Муса Диаби центрира отдясно в наказателното поле, а Уилям Карвальо изчисти, но само до Роберт Андрих. Халфът шутира, топката рикошира отново в Карвальо и излъга вратаря Клаудио Браво.

След това равенство и двата отбора продължават да се без загуба, като имат по 7 точки в актива си и заемат първите две позиции в класирането. В следващия кръг двата тима се срещат отново, но този път на „БайАрена“.