Лестър и Наполи започнаха участето си в група "С" на Лига Европа със зрелищно равенство 2:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм". "Лисиците" поведоха с два гола, реализирани от Айосе Перес (9') и Харви Барнс (64'), но тимът на Лучано Спалети, който няма загуба от началото на сезона, стигна до точката. Герой за "партенопеите" беше Виктор Осимен (69', 87'), отбелязал две хубави попадение.

В деветата минута Калиду Кулибали изчисти топката, но така я предостави във владение на Лестър. Харви Барнс и Патсън Дака направиха добро двойно, след което първият центрира към далечната греда, където Айосе Перес засече от въздуха за 1:0. След гола Наполи бе доста по-активният отбор, но Осимен бе неточен в няколко добри ситуации. Ди Лоренцо също стреля встрани, а в самия край на първото полувреме Каспер Шмейхел направи две последователни спасявания след удар с глава на Лосано и добавка на Фабиан Руис.

Второто полувреме също започна добре за Лестър. В 59-ата минута Патсън Дака прати топката във вратата на Оспина, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. В 64-тата минута "лисиците" все пак удвоиха аванса си. Тимът на Брендън Роджърс организира много добра контраатака, при която Ихеаначо изведе перфкетно Барнс по десния фланг. След това английският национал нахлу в наказателното поле и стреля неспасяемо покрай Оспина.

Въпреки че изоставаше с два гола, Наполи не се предаде и стигна до равенството. В 69-ата минута Осимен намали, след като се пребори с Вестергор, протегна крак и прехвърли технично Шмайхел. Три минути преди края на мача Осимен отбеляза втори си гол, с който донесе точката на Наполи. Този път нападателят засече с глава центриране на Политано.

В добавеното време Лестър остана с човек по-малко, след като Ндиди получи втори жълт картон. В другия двубой от групата, който се игра преди два дни, Легия победи с 1:0 Спартак Москва като гост.