РБ Лайпциг победи и елиминира Реал Сосиедад и продължава към осминафиналите в Лига Европа. Крайният триумф стана факт след успех за германците с 3:1 като гост. Миналата седмица двата отбора нпарвиха 2:2 в Германия.

От Лайпциг получиха две дузпи, като и двете бяха спечелени от Кристофър Нкунку. При първата от тях - в 39-ата минута, вратарят спаси удара на Андре Силва от бялата точка, но Вили Орбан вкара от добавката след спасяването.

Четвърт час след началото на второто полувреме Силва се реваншира за пропуска си със силен шут под гредата за 2:0 на „Сан Себастиян“. Сосиедад върна един гол в 67-ата минута, когато Мартин Субименди намали, а голът бе прегледан чрез ВАР.

Минута преди края Емил Форшберг реализира втори 11-метров наказателен удар за Лайпциг, с който реши всичко в сблъсъка.