Отборите на РБ Лайпциг и Реал Сосиедад завършиха 2:2 в първия плейоф за влизане в 1/8-финалите на турнира Лига Европа.

Първото полувреме предложи много открита игра от страна и на двата отбора. Първи до попадение стигнаха гостите от Испания чрез Робин Льо Норман в 9-ата минута. Отговорът на германците не закъсня и равенството беше възстановено в 31-ата минута от Кристофър Нкунку след удар с глава. Резултатът се запази до почивката.

След паузата баските отново излязоха напред в резултата. Това се случи в 64-ата минута, когато Реал Сосиедад получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Микел Оярсабал, който с безкомпромисно изпълнение направи 2:1.

Германският тим не се примири със загубата и стигна до ново равенство в 82-ата минута, когато на свой ред получи дузпа, реализирана от Емил Форсберг. Битката на терена продължи до самия край.

В 87-ата минута Андре Силва вкара топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено поради засада при подаването на Анхелиньо.

До края интригата се запази, но победител така и не беше излъчен и всичко остана за решаване на реванша след седмица в Сан Себастиан.