Отборът на Краснодар запази шансове за излизане от група С на Лига Европа, след като надигра лидера Базел с минималното 1:0. Единственото попадение отбеляза Ари в 72-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение именно срещу бразилския нападател с руски паспорт от страна на Омар Алдерете.

В добавеното време на срещата голмайсторът беше изгонен, но това не оказа влияние на крайния резултат.

В другия двубой от групата Хетафе надигра като гост Трабзонспор също с 1:0. Голът падна в 50-ата минута, когато играещият под наем от Челси Кенеди получи топката отляво на наказателното поле на домакините и центрира. Там на точката за дузпа Хайме Мата овладя топката и нанесе удар, с който донесе победата на своите.

В класирането Базел продължава да води с 10 точки, следван от Хетафе и Краснодар с 9, докато Трабзонспор е последен с една. В последния кръг Хетафе има директен сблъсък с Краснодар в Испания, докато Базел посреща Трабзонспор.