Независимо че изигра два мача далеч от дома си, Молде показа по-голям опит и успя да се справи с Хофенхайм на 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер в реванша скандинавците се наложиха с 2:0 като гости в Германия, с което компенсираха за онова 3:3 отпреди седмица във Виляреал (Испания), на което те се водеха домакини.

В Зинсхайм Молде имаше само два удара във вратата, но ги вкара и двата, докато футболистите на Хофе отправиха 26 безрезултатни изстрела. Ерик Уланд Андерсен заби и двете попадения. Той откри в 20-ата, а в добавеното време на втората част, когато домакините се бяха изнесли в предни позиции в търсене на изравнителен гол, халфът направи 2:0.

Андрей Крамарич удари греда в 70-ата, което беше шансът за Хофенхайм.

Германците платиха скъпо за първия мач, когато водеха с 3:1 до 70-ата минута, но след това допуснаха изравняване.

Жребият за 1/8-финалите е в петък от 14:00 часа.