Отборът на Милан сложи точка на неизвестните в Лига Европа и си осигури място в 1/16-финалите като победител в група D кръг преди края. У дома хората на Винченцо Монтела разбиха Аустрия Виена с 5:1, докато в другия мач АЕК Атина почти си гарантира втората позиция в групата с 2:2 у дома срещу хърватския Риека. Във финалния си мач от тази фаза гърците просто не бива да губят от Аустрия.

През трибуните на „Сан Сиро” премина шок в 21-ата минута, когато гостите изненадващо откриха резултата. Кристоф Моншайн бе изпуснат да получи топката в дълбочина зад отбраната на домакините. Джанлуиджи Донарума излезе напред, за да пресира играча на противника, но се оказа финтиран. Моншайн шутира към опразнената врата от не най-удобната позиция, а макар че Леонардо Бонучи стигна до топката и в първия миг я спря, тя все пак пропълзя зад голлинията – 0:1.

Много бързо обаче Милан изравни резултата. Фабио Борини получи отдясно и центрира по перфектен начин към далечната греда. Там незнайно защо австрийците бяха оставили без опека Рикардо Родригес. Левият бек имаше време дори да овладее, преди от близко разстояние да разстреля вратаря Патрик Пенц – 1:1.

Десетина минути по-късно отново Родригес бе в центъра на събитията. Австрийският национал изпълни пряк свободен удар от около 22 метра, като шутира по земя. Андре Силва изникна в точния миг, за да прихване слабия шут, а сетне лесно реализира за 2:1.

Три минути преди почивката всичко беше решено. Борини положи огромни усилия, за да стигне дълъг пас в наказателното поле и от самата аутлиния центрира, прехвърляйки вратаря Пенц. Младият Патрик Кутроне беше на точното място, за да се разпише с глава – 3:1.

След почивката Андре Силва вкара втория си гол в срещата. В 70-ата минута Хакан Чалханоглу се отчете с красива асистенция, копвайки над отбраната за своя португалски съотборник. Таранът в първия миг овладя зле, но после се обърна и с не дотам силен диагонален шут увеличи разликата до 4:1.

Дълбоко в продължението и Кутроне стигна до своя втори гол в срещата. Лука Антонели с чудесно подаване намери италианския нападател в близост до вратата, а той първо залъга вратаря, след което оформи крайното 5:1.

В последния кръг Милан гостува на Риека, а Аустрия приема АЕК.