Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към класиране за ½-финалите на Лига Европа, след като победи с 2:0 като гост Гранада в първи ¼-финал. Попаденията за „червените дяволи“ бяха дело на Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш от дузпа.

Въпреки огромното преимущество на англичаните, резултатът бе едва 0:1 до последните минути, когато португалският плеймейкър на Юнайтед си спечели дузпа, удвои и до голяма степен обезсмисли реванша след седмица в Манчестър.

Този успех на 20-кратните шампиони на Англия обаче идва след три големи жертви. Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактомини ще пропуснат мача след седмица, след като тримата получиха по един жълт картон и ще изтърпят наказание в ответната среща.

Gulliver/Getty Images
20 снимки

В петата минута Скот Мактомини опита фалцов удар с десния крак в наказателното поле, но той бе блокиран от противников състезател. Пол Погба последва примера му секунди по-късно, но от далечна дистанция, ала и той срещна играч на Гранада.

В 19-ата минута Рашфорд стреля от пряк свободен удар, но той мина над вратата.

8 минути след това отново десетката на Юнайтед шутира по сходен както Мактомини, но мерникът му изневери. В ответната атака Кенеди овладя в пеналтерията и шутира силно по диагонала, но далеч извън очертанията.

В 31-ата минута все пак Рашфорд откри. Дълъг пас от над 50 метра на Виктор Линдельоф изведе бързака между централните бранители на испанците, напредна и простреля Силва по земя за 0:1.

В 35-ата минута Фернандеш получи с гръб към вратата, успя да се обърне и да отправи удар, но след рикошет той излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно и защитата изчисти напред.

6 минути по-късно Ерера тресна лявата греда от воле след центриране на десния фланг. Моменти след това Солдадо пък бе непокрит на далечната греда и пробва късмета си от непосредствена близост по земя, но изстрлът му не сполучи.

В 43-ата минута Гранада изпълни заучено положение. Пуертас намери от ъглов удар Кенеди пред наказателното поле и бившият играч на Челси налетя на коженото кълбо с левия крак, ала Де Хеа успя да улови.

В 50-ата минута Мактомини изчисти с глава след корнер, но топката попадна право у Кенеди, който от около 15 метра отправи силен шут и въпреки лекия рикошет в играч на гостите, Де Хеа отново внимаваше.

Хари Магуайър напредна през центъра в 58-ата минута и отприщи мощен удар с десния крак по земя, но той профуча покрай десния страничен стълб.

В 67-ата минута Кенеди обстрелва за трети път тази вечер вратата, но отново топката се озова в обятията на Давид де Хеа.

В 81-ата минута Уан-Бисака изгуби топката в центъра и Мачис нахлу през центъра, шутира, но рикошет отклони коженото кълбо в ъглов удар. Той все пак не затрудни "червените дяволи" и преднината им се запази.

2 минути след това Дан Джеймс спринтира по лявото крило от своята половина, стигна до пеналтерията, пусна към Фернандеш, чийто изстрел обаче бе париран от Руй Силва.

В 88-ата минута Брис удари в лицето Фернандеш в наказателното поле и Артур Диас посочи бялата точка. Португалецът се нагърби с отговорността и въпреки че Силва докосна топката, тя все пак влезе във вратата за 0:2.

Гранада Манчестър Юнайтед

източник: sofascore.com

Гранада (4-2-3-1): 1. Руй Силва, 16. Виктор Диас (к.), 20. Хесус Вайехо, 22. Домингос Дуарте (жълт картон) (Херман 54'), 15. Карлос Нева (Фоулке 75'), 21. Йанхел Ерера, 4. Максим Гоналон (Брис 87'), 24. Кенеди (Мачис 75'), 19. Анхел Монторо, 10. Антонио Пуертас, 9. Роберто Солдадо (Суарес 87')

Резерви: 13. Аарон Банаклоче, 31. Арноу Фабрега, 2. Димитри Фоулке, 3. Нехуен Перес, 6. Херман, 7. Луис Суарес, 8. Ян Брис, 11. Дарвин Мачис, 23. Хорхе Молина

Старши треньор: Диего Мартинес

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): 1. Давид Де Хеа, 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (к.) (жълт картон), 23. Люк Шоу (жълт картон) (Телес 45'), 6. Пол Погба (жълт картон) (Матич 74' жълт картон), 39. Скот Мактомини (жълт картон), 21. Даниел Джеймс, 18. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд (Кавани 66'), 11. Мейсън Грийнууд (Ван де Беек 85')

Резерви: 13. Лий Грант, 26. Дийн Хендерсън, 7. Единсон Кавани, 8. Хуан Мата, 17. Фред, 19. Амад Диало, 27. Алекс Телес, 31. Неманя Матич, 33. Брендън Уилямс, 34. Дони Ван де Беек, 38. Аксел Туанзебе, 56. Антони Еланга

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Стадион: "Лос Карменес"

Главен съдия: Артур Диас