Манчестър Юнайтед продължава похода за Лига Европа, след като отстрани Ростов с минимална победа от 1:0.

Първата среща в Русия завърши 1:1, което остави всички надежди на Ростов за реванша, но на "Олд Трафорд" практиката сериозно се размина с тези мечти.

Въпреки че реализира само едно попадение, Манчестър Юнайтед тотално владееше терена, топката бе притежание на домакините почти в целия мач, а пътите, в които Ростов мина центъра се брояха на пръсти.

Липсата на концентрация и агресия попречи на Юнайтед да си реши рано нещата.

В Ман Юнайтед леко откачиха с банани и смени

Без твърде много усилия и с двама контузени - Пол Погба и Дейли Блинд - футболистите на Жозе Моуриньо все пак изпълниха целта си.

Юнайтед вече очаква съперника си на четвъртфинал, като жребият в петък е от 14.00 часа.

На "Олд Трафорд" бе и българският нападател Димитър Бербатов, както и бившият мениджър на Ман Юн Сър Алекс Фъргюсън.

Златан Ибрахимович пропусна фантастична възможност в 16-та минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на гостите, който бе излязъл неразчетено, но не успя да го прехвърли накрая.

В 26-та минута Ман Юнайтед имаше претенции за дузпа, след като Хенрик Мхитарян бе избутан в гръб от вратаря на Ростов, но нямаше реални основания за наказателен удар.

Малко по-късно Мхитарян бе изведен сам срещу Никита Медведев, с отличен пас от Хуан Мата, но ударът му прелетя встрани от вратата.

Златан нацели и греда в 34-та минута.

Пол Погба завърши полувремето с фантастичен удар, който обаче бе отбит от Медведев.

Погба обаче почти не игра повече, след като само минута след подновяването на играта се контузи и бе принудително заменен от Маруан Фелайни.

След като в рамките на 50 минути Ростов бе почти изцяло покрай собственото си наказателно поле, първото голово положение за руския тим дойде в 54-та минута. Сардар Азмун отправи изключително силен удар от разстояние, и само добрата намеса на Серхио Ромеро претотврати гола.

Златан опита да отговори почти незабавно, с опасен удар с глава, но и той прелетя над напречната греда.

Неволите за Жозе Моуриньо продължиха и в 64-та минута терена контузен напусна и Дейли Блинд.

В 70-та минута в един от редките случаи, в които Ростов тръгна напред и сгреши в пасовете, Ибрахимович с ефектно изпълнение намери Хуан Мата в наказателното поле, и испанецът реализира важното попадение за Ман Юнайтед.

Нещата на терена изобщо не се промениха след първия и единствено попадение в мача.

Кристиан Нобоа накара Ромеро да се намеси за втори път в двубоя в последните секунди, след пряк свободен удар, след което прозвуча и последният съдийски сигнал.