Брага разби с 4:1 като домакин Фенербахче в осминафиналния мач реванш от Лига Европа. Португалският отбор се класира за следващата фаза на турнира с общ резултат 4:2.

Турският гранд завърши мача с 8 човека и единствено себе си може да вини за отпадането от надпреваратата.

Домакините поведоха в резултата в 11-та минута след попадение на Хасан.

Фенербахче успя да изравни резултата дълбоко в добавеното време на първата част, когато Робин ван Перси асистира за попадението на Потук.

Мехмет Топал бе изгонен за втори жълт картон в 66-та минута, а Брага получи правото да изпълни дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Жосуе в 68-та минута.

Брага реализира трети гол в 74-та минута чрез Стойлйкович.

Силва направи резултата 4:1 в 83-та минута.

Потук бе изгонен с директен червен картон в 87-та минута. Фенербахче завърши мача с 8 човека, след като Шен бе изгонен с втори жълт картон дълбоко в добавеното време на мача.

Брага се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.