Динамо Загреб победи хегемонът в турнира Лига Европа - Севиля с 1:0 на стадион "Максимир" в Загреб. Първата среща на "Рамон Санчес Писхуан" завърши при резултат 3:1 в полза на андалусийците и днешната победа не се оказа достатъчна за хърватите за преминаване напред към осминафиналите в надпреварата.

Хърватският национал Мислав Оршич отбеляза попадение от 11-метров наказателен удра в 65-ата минута, но добрите намеси на Ясин Бону и цялата защита на "червено-белите" се оказа непреодолимо препятствие за балканския тим.

В първата минута на добавеното време датският национал Томас Дилейни си изкара втори жълт картон, но и това не помогна на домакините да постигнат целта си и испанците се класираха на осминафиналите с общ резултат 3:2 в тяхна полза.

Динамо сега ще се съсредоточи към хърватското първенство, където води с 1 точка пред втория Осиек. За Севиля пък още този уикенд предстои градско дерби с Бетис.