ЦСКА Москва с Георги Миланов се класира за 1/8-финалите в Лига Европа. У дома московските „армейци” надиграха Цървена звезда с 1:0 и след нулевото реми отпреди седмица продължават в следващата фаза от елиминациите във втория по сила европейски клубен турнир. Миланов стартира срещата на резервната скамейка и влезе в игра за последните минути за сметка на бразилеца Витиньо.

Както можеше да се очаква, седмица след първия мач ролите бяха сменени. ЦСКА беше далеч по-активния тим и създаваше повече неприятности на съперника, който дебнеше за своите шансове на контраатака.

В първия половин час сърбите умело затваряха пространствата пред вратата си, а пък домакините трябваше да преглътнат неприятен удар. В 26-ата минута единият от централните бранители – Виктор Васин беше заменен принудително заради контузия.

Все пак момчетата на Виктор Гончаренко продължиха да доминират и в 35-ата Константин Кучаев изтърва първия наистина изгоден шанс за гол. Неговият изстрел премина от грешната страна на лявата греда.

В добавеното време на първата част ЦСКА успя да поведе след атака отляво. Бибрас Натхо много хубаво разтегли играта към непокрития по фланга Кучаев, който имаше достатъчно пространство, за да нахлуе и центрира по тревата. Подаването му намери Алан Дзагоев напълно непокрит пред вратарското поле и офанзивният халф без проблем порази целта.

През втората част Цървена звезда нямаше други опции, освен да тръгне по-смело напред. Това откри възможности пред домакините и в 64-ата Милан Борян трябваше да оставя „звездашите” в мача. Бившият вратар на Лудогорец по страхотен начин отрази коварен изстрел с глава от Алан Дзагоев.

В 77-ата минута българският национал Георги Миланов се появи в игра с идеята да помогне за затварянето на мача.

Звезда имаше своите възможности за гол във финалните минути. В 81-ата Славолюб Сърнич метна чудесен пас към Александър Пешич в пеналта, ала последният не можа да стигне до топката, която вещаеше само неприятности за руснаците.

В последната минута от редовното време комориецът Бен Набуан умело излъга пазача си в наказателното поле и отправи изстрел, който прелетя на сантиметри в аут покрай левия стълб зад Игор Акинфеев.

Този пропуск реши изхода на мача и така ЦСКА Москва продължи напред след минимална победа у дома.