Португалският Спортинг Брага победи с 2:0 молдовската сензация Шериф Тираспол в редовното време в плейофен мач преди осминафиналите от турнира Лига Европа. Резултатът не се промени в продълженията и се стигна до изпълнение на дузпи, където Брага определено бе по-точният тим.

Попаденията в редовните 90 минути отбелязаха Юри Медейрос в 17-ата минута и Рикардо Орта в 43-ата.

Португалците вкараха мача в продължения, където голове не паднаха, а това означаваше изпълнение 11-метрови наказателни удари, след изиграването на общо 120 минути.

При изпълнението на дузпите играчите на португалския тим показаха по-здрави нерви и спечелиха с 3:2, приключвайки приказката на молдовците, които изпуснаха първите си три изпълнения и през цялото време бяха наваксващи.