Рейнджърс срази с 4:2 като гост Борусия Дортмунд в първи плейофен мач в Лига Европа. Шотландският гранд поведе с 3:0 след попадения на Джеймс Тавърниър (38-дузпа), Алфредо Морелос (41) и Джон Луднстрам (49). Малко след това Джуд Белингам върна едно попадение, но в 54-ата минута Дан-Аксел Загаду си вкара автогол. В 82-ата минута Рафаел Герейро запази поне минимални шансове за „жълто-черните”, които днес бяха без Ерлинг Халанд, преди реванша.

Гостите започнаха по-добре мача и можеше да поведат още в 10-ата минута. Тогава Борна Баришич се озова на стрелкова позиция, но Грегор Кобел успя да избие с крак. „Жълто-черните” бяха близо до гол в 33-ата минута, когато Баришич в последния момент успя да изпревари Дониел Мален, който от няколко метра нямаше как да сбърка след пас на Марко Ройс.

Три минути по-късно шотландският гранд получи дузпа. Дан-Аксел Загаду игра с ръка след центриране от корнер. Главният рефер прегледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Джеймс Тавърниър, който с удар в левия ъгъл откри резултата.

180 секунди по-късно гостите удвоиха аванса си. Джо Арибо отклони топката след центриране от корнер на далечната греда, където Алфредо Морелос вкара във вратата.

Четири минути след почивката преднината на Рейнджърс стана класическа. Райън Кент намери Джон Лундстрам на границата на наказателното поле, който с мощен удар бе точен за 0:3.

Две минути по-късно Борусия се върна в мача. Рафаел Герейро подаде към Джуд Белингам на границата на пеналта и младият англичанин се разписа за 1:3.

В 54-ата минута гостите вкараха четвърти гол. Арибо намери Морелос в наказателното поле. Колумбийският нападател потърси свой съотборник, но топката срещна крака на Загаду и се озова в мрежата на Грегор Кобел.

В 82-ата минута „жълто-черните” стигнаха до второ попадение. Рафаел Герейро получи топката пред наказателното поле и с мощен шут матира Алън МакГрегър за 2:4.