Севиля се класира за четвъртфиналите на Лига Европа по безкомпромисен начин. Испанският отбор постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Базел на „Рамон Санчес Писхуан“ в осминафиналния мач реванш. По този начин андалусийци продължават напред в турнира, след като първата среща на „Санкт Якоб Парк“ завърши 0:0.

Севиля поведе в 37-та минута, когато Хосе Антонио Рейес центрира от корнер в наказателното поле на Базел, където Адил Рами засече топката с глава и я изпрати във вратата на Вацлик.

Севиля удвои своята преднина в 44-та минута, когато Хосе Антонио Рейес направи отличен пробив и нахлу в наказателното поле на Базел, след което подаде към Кевин Гамейро, а той не пропусна да се разпише в опразнената врата.

Севиля отбеляза трети гол в 45-та минута, когато Крон-Дели сложи топката на главата на Кевин Гамейро, който стреля, но кълбото се спря в напречната греда. След това топката се върна във френския нападател, който при добавката не сбърка и направи резултата 3:0.

Крон-Дели получи контузия и бе сменен принудително в 50-та минута от Ескудеро.

Фернандо Йоренте остана сам срещу Вацлик в 86-та минута, но вратарят на Базел спаси удара на нападателя.

Севиля се класира за четвъртфиналите на Лига Европа и продължава защитата на трофея.