Бетис и Зенит Санкт Петербург завършиха при резултат 0:0 в среща реванш от турнира Лига Европа. Първият двубой между двата тима на "Газпром арена" преди седмица завърши с успех за "лос вердибланкос" с 3:2 и така те си гарантират продължаване напред към осминафиналите във втория по сила европейски клубен турнир.

Срещата не бе изпъстрена с много положения, дори напротив - през всичките 90 минути нямаше точен удар в нито една от двете врати.

Най-опасно стана в началото на втората част пред вратата на руския тим, когато на няколко пъти "зелено-белите" имаха шансове да пратят кълбото в мрежата на Даниил Одоевски, но бяха неточни в най-важния момент.

В последната минута на редовното време Дмитрий Чистяков отбеляза гол за петергбурци, пращайки в еуфория целия щаб, но след продължително видеопреразглеждане попадението бе отменено.