Базел донякъде доста изненадващо успя да спечели с 2:1 като гост на Фиорентина на стадион „Артемио Франки“ в мач от група „I“ на турнира Лига Европа.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 4-та минута. Никола Калинич успя да се възползва от груба грешка в защитата на Базел и изпрати топката във вратата на Вацлик.

Домакините можеха да удвоят преднината си в 49-та минута, когато след удар на Якуб Блашчиковски топката срещна напречната греда на вратата на Вацлик.

Марк Янко отбеляза гол в 53-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Фиорентина остана с човек по-малко, след като в 66-та минута Гонсало Родригес бе изгонен с директен червен картон.

Базел успя бързо да изравни резултата в 71-та минута, когато Лука Дзуфи подаде към Биркир Бярнасон, който успя да изпрати топката във вратата Сепе.

Мохамед Елнени донесе победата за Базел в 79-та минута, когато с плътен удар от границата на наказателното поле на Фиорентина изпрати топката под напречната греда на вратата на Сепе.

Така швейцарците стартираха с победа участието си в груповата фаза на Лига Европа.

В другия мач от групата Лех Познан завърши 0:0 срещу Беленензеш.

В следващите мачове от групата Базел посреща Лех Познан, а Беленензеш е домакин на Фиорентина.