Германският Байер Леверкузен извоюва ценен успех в първия 1/16-финал от Лига Европа срещу Порто. „Аспирините” надделяха на своя „БайАрена” с 2:1 над португалския гранд, след като Лукас Аларио откри резултата в 29-ата минута, а в 57-ата Кай Хавертц удвои актива на тима, воден от Петер Бош. Все пак Маруланда Фернандо Луиш Диас намали пасива на „драконите”, запазвайки шансовете им за продължаване по-нататък в турнира.

В 29-ата минута Бендер центрира отдясно, а на първа греда Карим Демирбай с глава продължи към Аларио, който нямаше как да сбърка на празна врата – 1:0.

В 57-ата Кевин Фоланд бе задържан в наказателното поле на Порто и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана звездата на германския тим – Кай Хавертц, който с плътен удар в долния десен ъгъл удвои актива на домакините.

Малко повече от четвърт час по-късно Луиш Диас намали актива на Байер, след като засече центриране с глава от пряк свободен удар, изпълнен отдясно, за да оформи крайния резултат в Леверкузен.

Реваншът е следващия четвъртък – 27-и февруари, на „Ещадио До Драгао”.