Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на Лига Европа, въпреки че загуби с 1:2 при домакинството си на Спартак Москва в мача реванш, който се игра на „Сан Мамес“. В първата среща в руската столица баските спечелиха с 3:1 и по този начин продължават напред в турнира с общ резултат 4:3.

Двубоят бе белязан със сблъсъците между феновете на двата отбора, след които загина един полицай.

Голямата звезда на баските Аритс Адурис остана на резервната скамейка.

Двубоят започна с надмощие за домакините. Александър Селикхов отрази удара с глава на Раул Гарсия.

Пред Куинси Промес се откри добра възможност в 19-та минута, но ударът му не бе точен.

Яго Ерерин се намеси сигурно в 29-та минута, когато спаси удара на Зобнин.

Куинси Примес получи нова възможност в 39-та минута, но ударът му отново бе разочароващ.

Спартак Москва поведе в 44-та минута, когато Дмитри Комбаров центрира в наказателното поле на Атлетик, където Луис Адриано бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Яго Ерерин.

Атлетик Билбао успя да изравни резултата в 57-та минута. Саборит направи добър пробив и навлезе в наказателното поле на Спартак Москва, след което сложи топката на главата на Етчеита, който не пропусна да вкара.

Баските можеха да направят пълен обрат в 68-та минута, когато Иняки Уилямс отправи много опасен удар с глава, но Селикхов спаси.

Спартак Москва поведе с 2:1 в 84-та минута, когато Лоренсо Мелгарехо бе изведен сам срещу Ерерин и с много премерен удар вкара топката във вратата му.

В края на мача Атлетик Билбао успя да задържи резултата, за да си осигури класирането за следващата фаза на турнира.