Атлетик Билбао направи невероятен обрат за пет минути, за да стигне до победата от 0:2 до 3:2 при гостуването на Панатинайкос в първия мач от плейофа за Лига Европа.

Домакините започнаха много активно мача и в 6-та минута Йоргос Кутрубис стреля, но ударът му бе блокиран.

Панатинайкос поведе с 1:0 в 29-та минута с гол на Робин Лод в 29-та минута.

„Детелините“ удвоиха своята преднина в 55-та минута след попадение дело на Брайън Кабесас.

Баските намалиха изоставането си в резултата в 68-та минута, когато Икер Муниаин центрира в наказателното поле на Панатинайкос, където Аритс Адурис отблизо с глава изпрати топката във вратата на Влаходимос.

Оскар де Маркос изравни резултата в 71-та минута.

Съдията Мануел де Соуза свири дузпа в полза на Атлетик в 72-та минута за нарушение на Родриго Моледо в наказателното поле на Панатинайкос.

Дузпата бе реализирана от Аурис в 73-та минута и по този начин Атлетик направи пълен обрат в срещата.

До края на мача баските имаха надмощие, но не успяха да вкарат нов гол.

Атлетик Билбао има повече от добър аванс преди реванша на „Сан Мамес“, който е след седмица.