Отборът на Арсенал постигна разгромна победа с 4:1 при домакинството на Рапид Виена в предпоследен мач за двата тима от група B на Лига Европа.

Домакините започнаха срещата ударно и след голове на Александър Лаказет и Пабло Мари в първите 17 минути, "топчиите" имаха тотален контрол върху полувремето. Силното представяне беше завършнето от изящен гол на Едуард Нкетия минута преди края на частта.

Все пак, гостите успяха да се върнат в мача две минути след рестарта, а автор на гола беше Коя Китагава. Постепенно момчетата на Микел Артета вдигнаха отново оборотите и в 66-та минута сложиха тчока на спора. Никола Пепе намери Ейнсли Мейтланд-Найлс, който нагласи топката за резервата Емил-Смит Роу за крайното 4:1.

Така Арсенал спечели групата си преждевременно, събирайки пълен актив от 15 точки кръг преди края. В другия мач от тази група Мьолде постига успех с 3:1 срещу Дъндолк и задмина Рапид Виена, събирайки 9 точки срещу 6-те на австрийския тим.