Шахтьор Донецк и Айнтрахт Франкфурт направиха пищно голово реми – 2:2, в първи мач между двата тима от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Двата тима не се бавиха и още в седмата минута Мартин Хинтерегер откри резултата в Харков. Три по-късно обаче Шахтьор върна пасива си, след като Марлос бе точен от дузпа. Минута по-късно Тарас Степаненко получи втори жълт картон и бе изгонен след едва 660 игра. До края на полувремето пък Лука Йович можеше да изведе „орлите” напред в 24-ата минута, но ударът му прелетя над напречната греда.

Второто полувреме започна брилянтно за германците, които отново излязоха напред в резултата в 50-тата минута. Тогава Йович центрира добре с левия за Костич. Топката прелетя над цялата защита на „миньорите” и стигна до Костич, който засече и направи 2:1. В 60-тата пък Анте Ребич стреля добре от пряк свободен удар, а вратарят на Шахтьор направи страхотно спасяване.

Две по-късно пък Исмаили от домакините премина през защитата на Айнтрахт и остана един на един срещу Кевин Трап. Той предпочете да стреля, а вратарят на Айнтрахт предотврати попадението.

В 67-ата минута обаче бившият нападател на ЦСКА – Жуниор Мораес, изведе по земя Тайсон. Бразилецът стреля от трудна позиция, но все пак вкара топката във вратата на Кевин Трап – 2:2.

Този резултат в Украйна пък прави така, че всичко ще се реши идния четвъртък на „Комерцбанк Арена” във Франкфурт.