Българският младежки национал Мартин Минчев изигра пореден силен мач за Спарта Прага, но неговият отбор загуби с 3:4 от Лион в Лига Европа. Чешкият тим поведе с 2:0 с голове на Лукаш Хараслин, а участие в тях имаше и родният футболист. „Хлапетата” направиха пълен обрат с попадения на Екамби, Ауар, Пакета и отново Екамби. Ладислав Крейчи оформи крайния резултат.

Успехът бе трети пореден за френския тим, който е лидер в група „А” с 9 точки. Спарта е втори с 4 точки.

В 4-ата минута Спарта поведе. Минчев опита удар, топката стигна до Хараслин, който преодоля вратаря за 1:0.  В 19-ата минута Минчев намери Хараслин, който успя да се освободи и да удвои.

Три минути преди почивката Екамби бе изведен от Боатенг и изравни.  В 53-ата минута Ауар изравни. В 63-ата минута Минчев бе заменен, а малко след това Лукас Пакета направи пълен обрат. В 88-ата минуа Екамби вкара четвърти гол за Лион. В продължението на мача гол на Ханчко бе отменен след ВАР. Все пак Спарта стигна до попадение чрез Крейчи в шестата минута на добавеното време.