Спарта Прага победи Брьондби с 2:0 в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа. Успехът осигури на чехите 3-ото място в група "А"  и класиране за Лигата на конференциите напролет. Датчаните пък се сбогуват с турнира без победа на сметката си.

Българският нападател на Спарта Мартин Минчев не бе сред титулярите, но треньорът Павел Върба го пусна в игра в 86-ата минута.

Давид Ханцко даде преднина на домакините в 43-ата минута с прекрасно изпълнен пряк свободен удар. В 49-ата минута вратарят Хермансен изби опасен удар, а при добавката Адам Хложек не сгреши за 2:0.

И двата тима завършиха срещата в намален състав. Първо Томаш Визнер от чехите получи втори жълт и червен картон в 57-ата минута, а след това същото се случи и с Елис Слиман от гостите в 75-ата минута.