Мидтиланд запази шансове за класиране в елиминационната фаза на Лига Европа след победа с 1:0 над Цървена звезда в Белград. Срещата бе от група F, където е и Лудогорец.

Единственият гол бе дело на Гелор Канга, който порази собствената си врата в 56-ата минута. В 12-ата минута „звездашите” останаха с човек по-малко, след като Милош Дегенек бе изгонен, а в добвеното време същото се случи и на Марко Гобелич.

Звезда остава на второ място във временнното класиране със 7 точки, докато датският отбор е трети с пет. Лидер е Брага с 8 точки, докато Лудогорец има едва 1.

Още в 12-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Тогава Милош Дегенек бе пратен рано под душовете. Звезда продължи да играе с повече агресия и в следващите минути жълти картони получиха Александър Катай, Милан Павков и Ел Фарду Бен.

В 50-ата минута Ерик Святченко бе близо до гола, но защитникът прати топката покрай лявата греда.

Шест минути по-късно Мидтиланд поведе. Удар на Евандер срещна Гелор Канга и влетя във вратата на Милан Борян.

Сръбският тим завърши срещата с 9 души, след като в петата минута на добавеното време втори жълт картон получи Марко Гобелич.