си осигури място във фазата на директните елиминации в турнира Лига Европа след като в мача от 5-ия кръг в групите победи с 4:1 Аустрия Виена. След успеха над австрийците Харков събра 13 точки и е недостижим на върха в потока си.

На 2-ро място е АЗ Алкмаар със 7 точки, след като завърши 0:0 с Малмьо, който пък спечели първа точка в групите.

В Украйна, домакините поведоха в 17-та минута, когато точен бе Марко Девич. Само две минути по-късно обаче – в 19-та – Флориан Мадер изравни за 1:1.

Още преди почивката – в 40-та минута – Девич подаде към Едмар, който изведе Металист отново напред в резултата.

След почивката играчите от Харков вкара още две попадения – в 60-та минута – Папа Гуйе реализира, а Хосе Соса оформи крайното 4:1.