Олимпик Марсилия постигна убедителна победа с 3:1 при гостуването на Копенхаген в мач от 1/16-финалите на турнира за Лига Европа и по този начин французите си подпечатаха класирането за следващата фаза.

Гостите поведоха в 72-та минута с гол на Нианг, но датчаните се върнаха в мача в 79-та минута, когато Йеспер Грьонкаер бе точен от бялата точка.

Все пак Марсилия с два късни гола успя да си осигури победата в мача, след като Хатем Бен Арфа се разписа в 84-та, а Каборе оформи крайния резултат в 89-та минута.

Доста изненадващо Атлетико Мадрид не успя да победи Галатасарай и двата отбора завършиха 1:1 на стадион „Висенте Калдерон”.

Хосе Антонио Рейес даде гол аванс на „дюшекчиите” в 23-та минута.

Галатасарай достигна до важния изравнителен гол в 77-та минута, а той бе дело на Абдулкадер Кейта.

Мачовете реванши между двата отбора са на 25 февруари.