Олимпик Марсилия стартира участието си в Лига Европа с победа след истински голов спектакъл на “Велодром”. Френският гранд се наложи с 4:2 над белгийския Остенде в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Хеттрик за домакините отбеляза Валер Жермен (2’, 57’, 82’), Морган Сансон се разписа за 2:1 в 32-ата минута. Себастиан Сиани от дузпа (26’) и Нолидж Мусона (69’) реализираха попаденията за Остенде.

Развръзката в Лига Европа

Марсилия поведе още във 2-ата минута на срещата с гол на Жермен, но в 26-ата гостите възвърнаха надеждите си за обрат, след като турският съдия Мете Калкаван свири дузпа в тяхна полза. Сиани запази спокойствие и не пропусна от бялата точка.

В 32-ата Морган Сансон отново изведе френския тим напред в резултата, а в 57-ата Жермен добави второ попадение към сметката си.

Гостите обаче отново се активизираха и в 69-ата Мусона направи резултата 3:2. В 82-ата минута обаче Жермен сложи край на интригата в двубоя, разписвайки се със страхотен удар в долния ляв ъгъл на вратаря Силвио Прото.