В среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА Манчестър Сити изпусна да победи като гост Копенхаген и двата отбора завършиха 2:2.

„Гражданите” поведоха в 29-та минута, когато Йеспер Кристиянсен сбърка фатално и Недум Онуоха се разписа за 0:1.

Домакините успяха да изравнят в 56-та минута, когато Вилям Квист центрира от корнер в наказателното поле на Сити, където Аилтон Алмейда с много силен удар с глава направи безпомощен Шей Гивън и топката се озова в мрежата на „небесносините”.

Все пак Сити отново излезе напред в резултата в 61-та минута, когато Шон Райт-Филипс проби по дясното крило и достави топката на Стивън Айрланд, който не сбърка за 1:2.

Копенхаген стигна до изравнително попадение в добавеното от съдията време, а автор на попадението бе Вингард.

Реваншът на „Дъ Сити ъф Манчестър” е на 26 февруари, като „гражданите” имат добра преднина.