Ливърпул победи с 3:1 като гост Униреа в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа и по този начин мърсисайдци се класираха за следващата фаза на турнира.

Румънците поведоха в 18-та минута с гол на Фернандес, но гостите успяха бързо да изравнят с попадение на Хавиер Масчерано в 30-та минута.

Ливърпул обърна развоя на мача в 41-та минута с попадение на Райън Бабел.

Стивън Джерард оформи крайния резултат в срещата с попадение в 57-та минута и по този начин Ливърпул се класира за осминафиналите на турнира.

В следващата Ливърпул ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между отборите на Лил и Фенербахче.

Шахтьор Донецк и Фулъм завършиха 1:1 и по този начин лондончани се класираха за осминафиналите с общ резултат 2:3.

„Котиджърс” поведоха в 33-та минута след гол на Бреде Хангеланд.
Домакините успяха да стигнат само до изравнително попадение дело на Жадсон в 69-та минута.

Фулъм завърши мача в намален състав, след като Дани Мърфи бе изгонен с директен червен картон от съдията Свейн Одвар Моен.

На осминафиналите съперник на Фулъм ще бъде победителят от сблъсъка между отборите на Аякс и Ювентус.