Ливърпул не можа да приключи участието си в груповата фаза на Лига Европа, като стигна само до нулево реми при гостуването си на швейцарския Сион. Мърсисайдци вече бяха уредили класирането си за следващия етап, докато тимът на Дидие Толо си проправи път напред заради равенството 2:2 между Бордо и Рубин в другия мач от група В.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заложи на никак не слаб титулярен състав, в който единствените младоци бяха австралиецът Брадли Смит и нападателя Дивок Ориги. Именно белгиецът имаше чудесен шанс да открие още в 5-ата минута, когато Смит центрира като по конец отляво. Таранът трябваше само да намери вратата от 3-4 метра, но акробатичното му воле бе токова неточно, че тръгна към тъчлинията.

Домакините съсвсем не играха като обречени на своя „Стад Турбилон“, като стреляха към вратата на Миньоле при всеки удобен шанс. Карлитос имаше нелоша възможност в 16-ата минута, когато обаче стреля в небесата.

В 19-ата Ориги опита далечен шут по диагонала от около 22-23 метра, при който топката премина по лявата греда.

Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS

Десетина минути по-късно Сион удари греда по доста късметлийски начин. Едмилсон Фернандес опита да центрира отдясно, топката рикошира в Смит и срещна близката греда, за да излезе в корнер.

След почивката швейцарците изнесоха дори по-силна продукци, но без да стигнат до някакви чисти ситуации. Една от тях се откри пред Асифиуа в 65-ата минута, когато от десетина метра тъмнокожият нападател можеше да огорчи Моньоле, но вместо това стреля твърде слабо.

Ливърпул пък изтърва последния си шанс за нещо повече шест минути преди края. Тогава сантиметри разделиха Ориги от това да засече центриране на Смит и вратаря Андрис Ванинс улови.

Дидие Толо

източник: БГНЕС

В другия мач беше далеч по-интересно и драматично, като Рубин изтърва гол аванс и все пак стигна до точка срещу Бордо във Франция. Руснаците доста изненадващо изненадващо поведоха в резултата след 31 минути игра, когато разиграха заучено положение от пряк свободен удар и Олег Кузмин центрира към Максим Кануников при далечната греда. Нападателят изпълни зрелищна странична ножица и вкара топката до лявата греда.

„Жирондинците“ изравниха резултата в 55-ата минута, когато Валентин Вада центрира от корнер и на втора греда Гаетан Лаборд с хубаво воле матира вратаря, стреляйки по диагонала – 1:1.

Пет минути по-късно домакините осъществиха пълен обрат след груба грешка на Рубин. Руснаците загубиха топката след статично положение и Диего Ролан я взе, пробяга повече от половината терен, за да завърши с красив прехвърлящ удар – 2:1.

С голяма доза късмет отборът на Казан изравни благодарение на резервата Виталий Устинов, който замени контузилия се Кузмин. Само две минути след влизането си Устинов получи добра топка отдясно и опита да центрира, което завърши с подхлъзване. Пасът се превърна в страхотен лоб, който не остави шанс на вратаря Жером Приор.

Така Ливърпул завърши на първо място с 10 точки, следван от Сион (9), Рубин (6) и Бордо (4).