Литекс започна сезона за българските отбори в евротурнирите с победа с 3:0 над малтийския Слиема като гост. С успеха при визитата на средиземноморския острова оранжевите почти си осигуриха преминаване във втория кръг на турнира за Купата на УЕФА.

Литекс овладя инициативата от самото начало на срещата и заслужено стигна до попадение в 22-рата минута на срещата, когато Петър Златинов центрира, Ивелин Попов отигра със странична ножица и направи безпомощен вратаря Бонело.

Ловчанлии продължиха да са пълен господар на терена и удвоиха резултата в 53-тата минута. Най-добрият на терена Ивелин Попов с хитър пас изведе Бето да Силва сам срещу вратаря и бразилецът не сгреши.

Три минути по-късно самият Попов излезе очи в очи с Бонело и с премерен удар направи резултата класически.

До края на двубоя футболистите на Литекс имаха възможности да отбележат и четвърти гол, но не се възползваха от тях. Добра новина за Ферарио Спасов е, че нито един от възпитаниците му не получи жълт картон в срещата в Малта.

Десетина минути преди края на мача в игра се появи и бившият нападател на ЦСКА Чъкс Нвоко, който не направи нищо впечатляващо.

Срещата на стадион Та Кали бе наблюдаван от едва 130 зрители, като почти половината от тях бяха фенове на ловчанлии.

На 26 юли Литекс играе срещу Левски двубой за Суперкупата на България на Националния стадион Васил Левски. Реваншът срещу Слиема в града на люляците е на 2 август. Жребият за втория кръг на Купата на УЕФА е на 3 август.

Слиема: 1. Бонело, 3. Азопарди, 4. Саид, 8. Матокс (72 – 6. Скери), 11. Бартоло, 13. Чепкути, 14. Уудс, 18. Анонам (79 – 20. Нвоко), 19. И. Чантар (75 – 5. Балдачино), 21. Маджар, 29. Пейс

Литекс: 12. Тодоров, 2. Р. Попов, 6. Юра, 22. Пл. Николов, 5. Венков, 24. Златинов (59 - 16. Манолев), 10. Сандриньо (78 – 18. Бибишков), 17. Бударен, 8. Уелингтом, 32. Ив. Попов (69 – 7. Генчев), 11. Бето