Олимпик Лион се наложи с категоричното 4:1 при гостуването си на Млада Болеслав в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Двубоят започна перфектно за французите, които поведоха още в 9-та минута, когато Умтити намери Ятара, който не пропусна да вкара и да изведе Лион напред в резултата.

Домакините можеха да изравнят резултата в 28-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа, но Шкук пропусна.

Максим Гоналон направи резултата 2:0 в полза на Лион с гол в 36-та минута след асистенция на Мвуемба.

Ятара отбеляза своето второ попадение в срещата в 47-та минута, когато направи преднината на Лион класическа.

Роса отбеляза почетния гол за Млада Болеслав в 66-та минута.

Умтити оформи крайния резултат в срещата в 67-та минута и напълно обезсмисли реванша, който е през следващата седмица.