Немският Байер (Леверкузен) взе крехка преднина след първия мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на Уефа, след като победи с 3:2 Блекбърн. Домакините поведоха с гол на младата си звезда Ян Ингвер Калсен Бракер в 18-та минута. Шест минути преди края на първото полувреме гостите успяха да изравнят чрез Дейвид Бентли. Домакините отново дръпнаха напред в 43-та минута с гол дело на Карстен Рамело.

Втората част започна с нов гол за „аспирините”. Бернд Шнайдер направи резултата 3:1 в 55-та минута. Четири минути преди края на мача Шабани Нонда изигра ролята на „златната резерва” и оформи крайния резултат. Нонда се появи в 69-та минута на мястото на Робъртс и успя да запази шансовете на английския клуб за класиране в следващата фаза „живи”.

Треньорът на Байер Михаел Скибе започна с: Бут, Кастро, Калсен Бракер, Хагуи, Бабич, Шнайдер, Рамело, Барбарез, Ралфс, Кислинг и Воронин.

Уелският специалист начело на Роувърс Марк Хюз стартира мача със следните единайсет: Фрийдъл, Емертон, Аншо, Мокоена, Уорнък, Бентли, Дън, Нелсен, Тугай, МакКартни и Робъртс.