В среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА Лех Познан успя да се спаси в края на мача срещу Удинезе и двата отбора завършиха 2:2.

Гостите поведоха в 50-та минута, когато Гаетано Д’Агостино центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Лех, където Фабио Куалиарела с глава успя да вкара топката в мрежата на Иван Турина.

Само пет минути по-късно Гьохкан Инлер центрира опасно в наказателното поле на домакините, където Мануел Арболеда си отбеляза нелеп автогол.

В 81-та минута Роберт Лавандовски намери непокрит в наказателното поле на Удинезе перуанският нападател Ернан Ренгифо, който отблизо успя да намали преднината на италианския отбор.

Лех стигна до изравнителното попадение в срещата в 84-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Удинезе Арболеда успя да засече топката и я прати в мрежата на Самир Ханданович.

Реваншът е на 26 февруари, когато ще се реши кой от двата отбора ще продължи в осминафиналната част на турнира.