Отборът на ЧФР Клуж стартира по страхотен начин кампанията си в група Е на Лига Европа. Румънският тим успя да осъществи пълен обрат от 0:1 до 2:1 срещу далеч по-именития Лацио.

„Римските вълци” получиха конкретно задание от спортния си директор Игли Таре преди срещата да подсигурят участието си в елиминациите по най-бързия начин. Албанецът все още беше гневен заради шампионатната загуба от СПАЛ през уикенда, която нарече „неприемлива”.

Затова и наставникът Симоне Индзаги не предложи чак толкова много експерименти в стартовия си състав, като все пак даде почивка на основния нападател Чиро Имобиле. Дори в негово отсъствие италианците откриха резултата в 25-ата минута. Взетият от Алавес това лято Джони асистира за Бастос, който се разписа за 1:0.

Само че още преди паузата Клуж се върна в мача. 33-годишният Чиприан Йоан Деац изпълни прецизно наказателен удар за 1:1.

След паузата по-чистите положения определено бяха за домакините и четвърт час преди края те ликуваха. Билел Омрани първо нацели напречната греда с мощен шут от вътрешността на наказателното поле, а после реагира най-бързо и направи успешна добавка с глава – 2:1.

В продължението Данило Каталди можеше да гарантира поне точка за Лацио, ала вратарят Гиедриус Арлаускис реагира по невероятен начин.

Така с 3 точки Клуж оглави групата пред Рен и Селтик, които имат по 1 след ремито 1:1 помежду си. Лацио е последен, а в следващия кръг през октомври приема у дома френския тим. За Клуж предстои визита на „Паркхед” срещу Селтик.