Лацио и Сент Етиен записаха важни победи в група „G“ на Лига Европа и гледат към елиминационната фаза на турнира.

Лацио се наложи с 2:0 при гостуването си на Розенборг. „Римските орли“ надиграха тотално своя съперник и можеха да постигнат още по-сериозна победа.

Лацио поведе в 9-та минута, когато Кишна центрира в наказателното поле на Розенборг, където Джорджевич бе изпуснат и успя да стреля с глава, вратарят Хансен не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

Джорджевич вкара втория си гол в срещата в 29-та минута, когато получи добър пас от Онази и отблизо простреля Хансен.

Лацио завърши мача в намален състав, след като в края на срещата Кейта Балде си изкара много глупав директен червен картон в 83-та минута, като посегна да удари с глава футболист на Розенборг, а той само това очакваше и изигра по перфектен начин ситуацията.

Сент Етиен постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Днипро.

Моне-Пакет изведе Сент Етиен напред в резултата в 39-та минута.

Берич се възползва от пас на Клерк в 52-та минута и удвои преднината на домакините.

Амума вкара третия гол за Сент Етиен в мача в 65-та минута.