Отборът на Краснодар победи с минималното 1:0 турския гранд Фенербахче в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Решителното попадение за домакините отбеляза Виктор Клаесон още в 4-ата минута на срещата.

След атака отдясно, топката бе центрирана около точката на дузпата, където Клаесон бе оставен абсолютно непокрит и с глава успя да насочи коженото кълбо неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

През първата част гостите от Турция почти не успяха да затруднят вратаря на Краснодар, а в 38-ата минута Вячислав Подберезник пропусна отличен шанс да удвои за домакините.

Най-чистата ситуация за Фенербахче дойде едва минута преди края на редовното време, когато Алпер Потук бе разочарован след отлична проява на вратаря Станислав Критсюк.

В крайна сметка Краснодар успя да вземе ценен успех без да допусне гол. От Фенербахче пък ще имат възможността да обърнат нещата в своя полза след седмица, когато приемат руския тим в Истанбул.