Кьолн изтръгна победата с 4:2 в домакинството си на Словачко от втория кръг в група "D" на Лигата на конференциите. Двата тима си спретнаха страхотен спектакъл с цели шест гола и много вълнения.

През първото полувреме домакините поведоха с два гола чрез Саргис Адамян в 10-ата и Флориан Диц в 42-рата минута.

Те изглежда обаче решиха, че са си свършили работата и бяха изненадани неприятно в началото на второто полувреме, когато чехите бързо възстановиха равенството с попадения на Ян Калабишка в 49-ата и Милан Петржела в 51-вата минута.

"Козлите" обаче успяха да се окопитят от шока и стигнаха до победата след две попадения на Деян Любичич в 65-ата минута от дузпа и в 74-тата минута.

Така Кьолн записа първи успех в групата и оглави класирането с 4 точки. Словачко остава на последната позиция с 1 точка в актива си.