Отборът на Лацио постигна труден, но сладък успех с 1:0 над Клуж в двубой от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение в срещата падна в 24-ата минута и бе дело на Хоакин Кореа.

Лацио имаше възможност да открие резултата още в 8-ата минута, но ударът на Марко Пароло бе блокиран от защитник, който извърши невероятен шпагат.

В 24-ата минута Хоакин Кореа бе изведен от Боби Адекание и демонстрира брилянтно хладнокръвие, стреляйки в долния десен ъгъл.

Малко по-късно Андрей Бурка можеше да върне Клуж в срещата, но опитът му от воле премина точно покрай лявата греда.

До края на първата част Лацио бе по-активният отбор и пропусна множество шансове.

През втората част Ласина Траоре възстанови равенството, но голът му не бе зачетен заради засада.

Само две минути по-късно Билел Омрани преодоля съперник и се впусна към границата на наказателното поле, откъдето отправи страхотен удар, който обаче премина на косъм от лявата греда.

Така Лацио запазиха шансовете си за класиране напред, но остават на трета позиция и разчитат на това да победи Рен, а същевремнно Клуж да загуби от Селтик.