Ювентус постигна много важна победа с 2:1 при гостуването на Аякс в мач от 1/16-финалите от турнира за Лига Европа.

Домакините поведоха в 16-та минута, след като при добра контраатака Миралем Сюлеймани пое топката от центъра, след което нахлу в наказателното поле на Ювентус и простреля Буфон.

Все пак Ювентус успя да изравни резултата в 31-та минута, когато Паоло де Челие подаде към Амаури и той преодоля Стекеленбург за 1:1.

Ювентус стигна до победния гол в мача в 58-та минута, когато Алесандро дел Пиеро подаде на Амаури, който отбеляза своето второ попадение в мача.

Ювентус завърши мача с човек по-малко, след като в 90-та минута Хасан Салихамиджич бе изгонен с директен червен картон.

Николай Михайлов остана резерва при победата на Твенте с 1:0 при домакинството на Вердер Бремен.

Единственото попадение в срещата отбеляза Тео Янсен в 39-та минута.

Лил победи с 2:1 Фенербахче като домакин и има минимална преднина преди реванша.

Французите поведоха още в 3-та минута с гол на Балмон, а Ведерсон успя да изравни две минути по-късно в 5-та.

Лил успя да стигне до победата след гол на Пиер-Ален Фро, който бе точен в 52-та минута.

Всички мачове реванши са на следващата седмица на 25-и февруари.