Манчестър Юнайтед си тръгна с относително добър резултат от Русия, след като направи 1:1 с тамошния Ростов.

Хората на Жозе Моуриньо ще имат възможността на своя „Олд Трафорд“ след седмица да надвият коравите руснаци и да се класират за четвъртфиналите в Лига Европа.

Препълненият с над 15 хиляди зрители малък стадион "Олимп 2" в Ростов имаше възможността да се наслади на гостуването на гранд, какъвто е Манчестър Юн.

Лошият терен там предразположи за много борба, а Гранат от домакините трябваше да напусне принудително още в 18-ата минута, след като нарани рамото си.

Манчестър Юн също заора неравната нива на стадиона, но в крайна сметка излезе сравнително читав от руските степи.

По-опитният тим на „червените дяволи“ пръв стигна до гол. В 35-ата минута Фелаини изпрати топката към Ибрахимович в пеналта, той чукна към Мхитарян и арменецът от чиста позиция нямаше как да сбърка – 0:1.

Ростов обаче не се отказа и малко след почивката изравни резултата. В 53-ата минута Калачов намери с дълъг пас Бухаров, той пое на гърди и прободе Серхио Ромеро за 1:1.

Битката продължи равностойно, без нови особено опасни ситуации пред двете врати и логично ремито се запази до самия край – 1:1.