Отборът на Иртиш Павлодар продължава отличното си представяне в Лига Европа. След като в първия квалификационен кръг казахстанският отбор отстрани Левски, сега Иртиш победи и Широки Брег.

Първият мач между двата отбора от втория квалификационен кръг завърши с успех 3:2 за тима от Павлодар на негов терен.

Мачът започна страхотно за Иртиш, който поведе още в 14-а минута чрез Дмитри Шомко. Още преди края на първото полувреме пък Игор Юрин удвои преднината за кошмара на Левски.

През второто полувреме обаче босненският тим излезе мобилизиран и с два гола в рамките на 8 минути успя да възстанови равенството. Крешимир Кордич в 56-а минута и влезлият като резерва Далибор Силич реализираха за гостите. Иртиш все пак стигна до победата с гол в 86-а минута на Гафуржан Суюмбайев.