Отборът на Тотнъм изигра доста странен мач при гостуването си на Астерас Триполи в четвъртия кръг от груповата фаза в Лига Европа. Английският тим се прибра с чист успех 2:1, който беше важна стъпка към класирането за фазата на елиминациите, но трябва да бъде благодарен единствено на съдбата, че гръцкия му противник пропусна куп положения през втората част.

Мениджърът на лондончани Маурисио Почетино беше избрал доста експериментална стартова единадесеторка, която не успя да сътвори нищо запомнящо се почти до края на първото полувреме. В тези минути нито един от двата отбора не предприемаше излишни рискове, докато не се стигна до 36-ата минута, когато Халифа Санкаре доста грубо фаулира Андрос Таунсенд в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и с хубав шут до лявата греда откри резултата.

Шест минути по-късно при едва втората си опасна атака Тотнъм удвои преднината си. Таунсенд беше в основата на гола, като показа добра техника отляво и центрира прецизно към Хари Кейн, а младежкият национал на Англия без проблеми намери долния ляв ъгъл.

Началото на второто полувреме беше вихрено за домакините. Само след 30 секунди игра Тасос Цоканис изскочи сам срещу Мишел Ворм, но стреля покрай дясната греда.

В 53-ата и 54-ата Факундо Пара сам си изработи две сходни ситуации след пробиви отляво, но в първия случай не успя да намери долния далечен ъгъл, а при втория шутира твърде силно и изпрати кълбото над гредата.

В 66-ата минута Пабло Маца беше още по-близо. Аржентинецът нанесе тежък удар от границата на наказателното поле само за да види как кълбото отскочи от левия стълб.

В последните минути отново завря и закипя пред вратата на Ворм, който с няколко решителни спасявания като че ли вървеше към суха мрежа. В 89-ата минута обаче Джеронимо Баралес се стрелна покрай Федерико Фасио, а защитникът го догони и повали в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а потърпевшият с малка доза късмет реализира гола за своя тим.

По този начин Тотнъм остана лидер в групата с 8 точки, колкото има и вторият Бешикташ. Тази вечер турския гранд надигра Партизан Белград с 2:1 в Турция, като попаденията бяха дело на Демба Ба в 57-ата (от дузпа) и 62-ата минути. За сърбите, които остават последни с 1 точка, се разписа Саша Маркович в 78-ата. Третата позиция е за Астерас, който има 4 пункта и все още теоретичен шанс да стигне до елиминациите.