В 1/16-финална среща Хамбургер постигна много важна победа като гост с класическото 3:0 срещу НЕК Ниймеген и на практика си подпечата класирането за осминафиналната фаза на турнира за Купата на УЕФА.

Домакините от Холандия не успяха да издържат на темпото наложено от противника им и капитулираха в края на първото полувреме, когато допуснах два гола.

В 41-та минута Пьотър Троховски изпълни великолепен пряк свободен удар и остави безпомощен вратаря на домакините Габор Бабош.

Само четири минути по-късно в 45-та Младен Петрич намери с хубав пас Алекс да Силва, който с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Бабош за 0:2.

През второто полувреме футболистите на Хамбургер продължиха да диктуват събитията на терена, но стигнаха само до едно попадение.

В 75-та минута след хърватска комбинация между Петрич и Олич последния завърши атаката на Хамбургер с премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Бабош, като по този начин оформи и крайния резултат в срещата.

Протоколният реванш в Германия е на 26 февруари.